Lust!ime laboris: miks pH nii tähtis on?

Kindlasti oled erinevate toodete pakenditel märganud fraasi ''tasakaalustatud pH''. Aga mida see siis tähendab? Tule loe, kuidas pH mängib rolli libestite arenduses.
Mis puudutab tervise teemasid, siis tundub, et pole enam naist, kes ei otsiks endale optimaalseid lahendusi hästi elamiseks. Nahahooldusest seksuaalterviseni, me otsime endale tooteid, mis vastaksid meie väärtustele. Üks tähtis peatuspunkt on seejuures mõnusa seksuaalelu nautimise abilised - luksuslibestid. Libestite puhul on üheks oluliseks teguriks pH.
Enne kui libiseme hoogsalt vaginaalse pH ja libestite teemale, tuletame meelde natukene kooli keemiat. Ma luban, et ma teen lühidalt - ja lihtsalt!

via GIPHY

pH väljendab lahuse happelisust või aluselisust skaalal 0-14, kus pH 7 on neutraalne. Kõik alla pH 7 on happeline ning kõik ülespoole pH 7 on aluseline. Tavaliselt tupe pH jääb vahemikku pH 3,8-4,5. Väga laias laastus öeldakse, et naha pH on umbes 5,5, vee pH on neutraalne ehk pH 7, rektumi ehk pärasoole pH on vahemikus 7-8 ja näiteks vanakooli tükkseebi pH on 9-10.

Tupp ehk vagiina on oma isikliku unikaalse ökosüsteemiga organ ja tavaliselt on tupe tervislik pH vahemikus 3,8-4,5. Happeline pH tagab mõnusa elukeskkonna laktobatsillidele ehk piimhappebakteritele, kes kaitsevad tuppe kahjulike mikroobide vohamise eest. Seega on tervisliku pH vahemiku säilitamine oluline tupe tervise hoidmiseks ja infektsioonide vältimiseks. (Lin et al., 2021) Tupe pH-d võivad mõjutada näiteks toitumine, antibiootikumid, ka menstruaaltsükkel ja isegi seemnevedelik. On palju asju, mida me ei saa kiiresti ja lihtsalt muuta, aga libesti on kindlasti üks nendest, mida saame teadlikult valida.

Mis rolli libesti pH mängib?

Kui veebaasil libesti pH on neutraalne (7) või isegi aluseline (>7), võib see häirida tupe pH-d ja seega ka laktobatsillide elu. Halval juhul võivad laktobatsillide kõrvale sisse kolida teised mikroobid, kes vähendavad laktobatsillide arvukust. Tulemuseks on ärritus, sügelus või lausa halb ‘’kalahais’’ vulvovaginaalses piirkonnas ehk kokkuvõtteks vulva ja vagiina ei ole väga õnnelikud ja Sina ka mitte.

Mis tähendab Lust! Libestite pakendil ‘’tasakaalustatud pH’’?

Täpselt seda, et Lust! veebaasil libestite pH oleme reguleerinud pH 4,0-4,5 vahemikku, mis ideaalselt sobib nii vulva kui tupe pH-ga. pH reguleerimiseks kasutame oma toodetes piimhapet, mis sobib suurepäraselt ka piimhappebakteritele, kes tuppe koloniseerivad. Seega, nüüd tead, et Lust!ides ei pea Sa muretsema oma vulva ega tupe tervise pärast.

via GIPHY

‘’Lust!ime laboris’’ on nurgake meie blogis, kus saad piiluda Lust!’i arenduslaborisse ja uudistada, mis meie toodetesse sisse läheb, miks need koostisosad head on ja kuidas üks toode valmib.


Viited:
1. Lin YP, Chen WC, Cheng CM, Shen CJ. Vaginal pH Value for Clinical Diagnosis and Treatment of Common Vaginitis. Diagnostics (Basel). 2021;11(11):1996. Published 2021 Oct 27. doi:10.3390/diagnostics11111996

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Sina, mina ja.. libesti?! ehk libestid paarisuhtes

Järgmine

Lust! teadus: Meie väiksed sõbrad

Jaga seda artiklit